امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

به علت شیوع کرونا شرکت داتیس از نرم افزار JITSI MEET  برای برگزاری کنفرانس استفاده می کند،لذا

این نرم افزار را دانلود کرده و سپس از طریق WhatsApp 0921 655 47 08  لینک مربوطه را دریافت کنید.

 

راه های پیشگیری از کرونا در محل کار

در بازدم یا سرفه کسی که مبتلا به ویروس کرونا می باشد ، قطرات مایع آلوده آزاد می شود. بیشتر این قطرات روی سطوح و اشیاء اطراف فرد آلوده قرار می گیرند. افراد سالم می توانند با دست زدن به سطوح یا اشیاء آلوده - و سپس لمس چشم ، بینی یا دهان خود گرفتار این بیماری شوند. در صورت ایستادن در فاصله کمتر از یک متر از شخص بیمار احتمال الودگی بالا خواهد بود و مشابه آنفولانزا گسترش می یابد. بیشتر افراد آلوده به ویروس کرونا علائم خفیفی را تجربه می کنند و بهبود می یابند. با این حال ، برای برخی از افراد بیماری حادتر خواهد بود و ممکن است به مراقبت در بیمارستان نیاز داشته باشند. خطر بیماری جدی با افزایش سن افزایش می یابد: به نظر می رسد افراد بالای ۴۰ سال نسبت به افراد زیر ۴۰ سال آسیب پذیر هستند. افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و افرادی که دارای بیماری هایی مانند دیابت،بیماری های قلبی و ریوی هستند نیز در معرض ابتلا به بیماری به صورت حاد قرار دارند.  

برای اینکه خطر ابتلاء به ویروس کرونا را در محل کار به حداقل برسانید، به توصیه‌هایی که در ادامه می‌آید توجه کنید و سعی نمایید که این توصیه‌ها را در محل کارتان به اجراء گذارید.

دستورالعمل‌های عبارتند از:

  • سطوح (مثل میزهای کنفرانس، میزهای کار،دستگیره در و شیر آب) و وسایل (مثل تلفن، صفحه کلید و پرینتر) باید مرتباً ضدعفونی شوند.
  • درسازمان خود «دورکاری» را تشویق کنید. اگر در منطقه زندگی شما ویروس کرونا شیوع پیدا کرده،بنابراین دورکاری می‌تواند راهکاری برای ادامه فعالیت سازمان شما و در عین حال حفظ سلامت همکاران‌تان باشد.
  • کارکنان شما باید محدودیت‌های اعمال شده محلی درخصوص سفر، تردد و یا حضور در گردهمایی‌های بزرگ را جدی گرفته و کاملاً رعایت کنند.
  • اگر هر کسی از کارکنان شما حتی با علائم خفیف تب یا سرفه دارد باید در خانه بماند.
  • بهداشت تنفسی مناسب را رعایت کنید و بقیه را نیز به رعایت این نکات تشویق کنید. در محل کار حتماً ماسک صورت، دستمال کاغذی، و سطل‌های آشغال  دردار، به خصوص برای کسانی که آبریزش بینی دارند یا سرفه می‌کنند، داشته باشید.علاوه بر استفاده از ماسک، و نحوه  آموزش صحیح آن اقدام شود چرا که استفاده نادرست از ماسک میزان  تاثیرگذاری در حفاظت از بیماری ان را کاهش می‌دهد و بندها باید درجای خود قرار دهند نشتی ماسک در طرفین باید چک ودر روی صورت قرار گرفت.
  • شستشوی مرتب و کامل دست‌ها را انجام بدهید و بقیه را نیز به این کار تشویق کنید.
  •  تهویه های مناسب هوا باید به صورت مداوم کنترل شوند چرا که تهویه  هوا در کاهش روند ویروس کرونا می‌تواند نقش زیادی داشته باشد.