کنترل-تردد

کنترل تردد و امکان دسترسی با تکنولوژی RFID

کنترل تردد و امکان دسترسی با تکنولوژی RFID
راه حل های مدیریت پارکینگ RFID برای کنترل موثر دروازه های ورودی و خروجی پارکینگ ها در محدوده وسیعی از فواصل خواندن و سرعت دسترسی طراحی شده اند. برخی از سیستم های پارکینگ RFID از خواننده های تک دروازه استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از چندین گیت خوان و سرعت دسترسی از حدود 6 مایل در ساعت تا 100 مایل در ساعت استفاده می کنند.

قابل توجه ترین مزیت راه حل های مدیریت پارکینگ RFID این است که می توان به وسایل نقلیه اجازه ورود یا خروج از پارکینگ بدون دخالت انسان را داد. به عبارت دیگر، به جای کشیدن کارت شناسایی یا فشار دادن اعداد روی صفحه کلید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به سادگی به دروازه نزدیک شوید، جایی که خوانندگان RFID خودرو را احراز هویت می کنند و اجازه عبور از آن را می دهند. این امر نیاز به نگهبانان پارکینگ را از بین می‌برد و از ایجاد مزاحمت برای رانندگان، به‌ویژه آن‌هایی که کوتاه‌تر از آن هستند که از جایی که نشسته‌اند به اسکایپر یا صفحه‌کلید کارت دسترسی پیدا کنند، اجتناب می‌کند و بنابراین باید به طور معمول از خودرو خارج شوند تا درب باز شود. سیستم های پارکینگ RFID از این نوع در حال حاضر توسط بخش های حمل و نقل استفاده می شود تا سفر در جاده های عوارضی را کارآمدتر کند (مثلا EZPass).

با ورود یا خروج خودرو، دستگاه‌های RFID با فرکانس فوق‌العاده بالا (UHF) می‌توانند برچسب شیشه جلو را از حدود 8 فوت تا 30 فوت با سرعت تا 100 مایل در ساعت شناسایی کنند، بسته به نوع خوانندگان و برچسب‌های RFID و اینکه آیا سیستم از یک دروازه یا چندین دروازه استفاده می کند. گیت های تکی معمولاً در مناطقی استفاده می شوند که امنیت یک نگرانی عمده نیست و وسایل نقلیه با سرعت کم از آن عبور می کنند. ممکن است چندین دروازه در مناطق با امنیت بالا و/یا مناطقی که ممکن است ورود با سرعت بالا رخ دهد مورد نیاز باشد.
راه حل های مدیریت پارکینگ RFID برای پارکینگ شهری، پارکینگ فرودگاه، جوامع دردار، پارکینگ دانشگاه و کالج و موارد دیگر ایده آل هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *